Document 6bzwkzG20k98GN3EzBEb0BQjo
RubNr
200
201
13
A
13
B
17
A
17
B
20
B
22.1
22.2
22.3
A
22.3
B
208
Benamingen
KL
Productie van gietijzer (primaire of secundaire smelti1nAg), met inbegrip van continugieten met een capac IPnrroicdhutcintigeevnanvorourwdeenporno-dfeurcrtoiem(ewtianlneinngu,itbeerhtasnodfecloinng1ceAntraat of secundaire grondstoffen met metallurg
Werkplaatsen voor het plaatsen van mechanische, 2 edWlaeekkretknrpi,slaachalatersmeonfsyevsloetoekmrtrhoeennti,spacliharecaothsnuedlnpitisvotaunnkinmkgee,nch(hiofaip,n.e.i.sn)cohpe, 1B medOlapeoksktelotanrrgi,vspacolhlaeaearrttmousfeisgyneeslnevteok; mtorroebnnii,tsuacimhreceohnnu,dplpiteiskot,untkienkeger,n,ha(iofsifp,a.e.l.tn) :ompet e2en totale capaciteit op de site van 5 tot en met 50 WamOfpsoetstrelokalprlgevlpanolaaevtarasttenusneidgnveeonvmoo; roohrtoebrti,touanfmsdteeenrllh,eponeuvkda, (ntoedleieer,veasrvfaelrts:inmg,et 1eBen totale capaciteit op de site van meer dan 50 to -sWKtuueuirpkregpenlaovamotsoeertnrhieve,otvoaerfrbhvieajttneognenvndaevnrahmnoebuuadbn(edoleleinen,voefrvveorosrinwge,rp1eBn -sasctfHushotuoeurklgtldedeenromemvnpaekneitnrrdsige,e,ebmvneegovrltavonazrin,nhgagoef.us.n.tt)e,vavlalfoengonebrlveahainedndteedtpeners,otednucetnenhet hvsOcaephnrsoslltakaegdklplweelmanearpvkteas);rensn,mbvoeotgoolrarvszloiinbegrm.t.u.e)i,tgveoeneonr(mhveoetottrueoistptzeosnlnadgeenrihnegt 1C mhbeerststeteemellnednedrvtiojaftnkarlmaecoohtpto:prkevloervienlraetkurtidegaetnonto(emfngeemtluiejkitza1oa0nn0d2me0rkinWg vOapnsllaagkpwlaearkts);emn veot oerenslidbreijfnk/roafcuhitt:ggergortaevrednagnr2o0nd 1B kmWet een voor opslag bestemde totale oppervlakte van meer dan 100 m
Verwerkingsinrichting, met inbegrip van de
2
inzameling, van slib en/of uitgegraven grond tot en
met 1000 t/jaar
Verwerkingsinrichting, met inbegrip van de
1B
inzameling, van slib en/of uitgegraven grond van
meer dan 1000 t/jaar
Gentegreerde chemische inrichtingen, met name 1A inrichtingen voor het vervaardigen op industrile schaal van stoffen door scheikundige of biologische
transformatie, waar meerdere eenheden naast elkaar worden geplaatst en functioneel aan elkaar zijn gekoppeld en die in het bijzonder bestemd zijn voor de vervaardiging van organische basischemicalin, anorganische basischemicalin, meststoffen met een fosfor-, stikstof- of kaliumbase (enkelvoudige of samengestelde meststoffen), fytosanitaire en kiemdodende basisproducten, farmaceutische basisproducten
aan de hand van een scheikundig of biologisch proces, springstoffen
33
34
A
210
37
A
37
B
38
B
Inrichtingen voor het schoonmaken en
1B
herconditioneren van vaten, containers en tanken
die gevaarlijke stoffen hebben bevat (stoffen
gekarakteriseerd door een gevaarseigenschap " H")
Cokesfabrieken, industrile inrichtingen voor het ch 1B Cokesfabrieken, industrile inrichtingen voor het c 1A - Inrichtingen voor de verwerking en mechanische om2 - Inrichtingen voor de verwerking en mechanische om1B - Industrieel briketteren van steenkool en bruinkool Opslagplaatsen voor vaste brandstoffen met een voo1B
39
A
211
41.2
Industrile inrichtingen voor het vergassen en vloe 1B
Industrile inrichtingen voor het vergassen en vloe 1A
Biomethaniseercentra
1B
45.1
B
Opslagplaatsen voor gevaarlijke afvalstoffen, met u 1B
45.2
B
Opslagplaatsen voor vloeibare gevaarlijkeafvalstoffe1B
45.3
A
Opslagplaatsen voor vloeibare gevaarlijke afvalstoff 2
45.3
B
Opslagplaatsen voor vloeibare gevaarlijke afvalstoff 1B
214
Opslagplaatsen voor gevaarlijke afvalstoffen (met 1A
uitzondering van afvalolin uit rubriek 80) met een
capaciteit van meer dan 500 ton.
46
Inrichtingen of uitrustingen voor de verwerking van 1B
gevaarlijke afvalstoffen, met uitzondering van de
inrichtingen die onder andere rubrieken vallen
47
B
215
Opslagplaatsen voor niet gevaarlijke afvalstoffen, 1B met uitzondering van de opslagplaatsen die onder andere rubrieken vallen, met een voor opslag bestemde totale oppervlakte: van meer dan 2000 m
Stortplaatsen voor gevaarlijke afvalstoffen.
1A
217
Fabrieken voor de verwijdering van afvalstoffen 1A
door scheikundige behandeling.
218
Stortplaatsen voor gevaarlijke afvalstoffen.
1A
51
B
Inzamelinrichting van afvalstoffen, met inbegrip 1B van de opslag van deze afvalstoffen en met uitzondering van inrichtingen die onder rubriek 220 vallen, met een capaciteit: van meer dan 1000 tot en met 100.000 t/jaar
52
56
A
56
B
221
59
B
Vaste inrichtingen voor het verwijderen van parasie 1B Afvalwaterzuiveringsstations (septische putten, ministation, waterbekkens, zuiveringsstation, ...), systemen voor het verspreiden van afvalwater of effluenten in het milieu (lozing in oppervlakte, draineerbuizen, zinkputten, ...) met een capaciteit : lager dan 2.000 inwonersequivalenten
Afvalwaterzuiveringsstations, systemen voor het 1B verspreiden van afvalwater of effluenten in het milieu met een capaciteit: tussen 2.000 tot en met 30.000 inwonerequivalenten
Afvalwaterzuiveringsstations met een capaciteit 1A van meer dan 30.000 inwonersequivalent.
- Explosievenfabrieken (inrichtingen voor de produc1B - Opslagplaatsen voor springstoffen met een opslage
63
66
B
226
Industrile smederijen, draadtrekkerijen, walserijen 1B
Opslagplaatsen voor mest en/of gier: van meer dan 1B Vaste inrichtingen voor gasproductie (met uitzonder1A
78
B
Vervaardiging van dierlijke en plantaardige olin en 1B
82
B
Drukkerijen en alle soorten drukwerk op papier, 1B stof, metaal, synthetisch materiaal, met een drijfkracht : groter dan 20 kW
88 88 88 88 88 88 88 88 88
93
1B 2B 2C 3A 3B 3C 4A 4B 4C
B
1. Opslagplaatsen voor ontvlambare vloeistoffen me1tBeen vlampunt lager dan of gelijk aan 21C : opsla
2.Opslagplaatsen voor ontvlambare vloeistoffen me2t een vlampunt hoger dan 21C maar niet hoger da
2.Opslagplaatsen voor ontvlambare vloeistoffen me1tB
3. Opslagplaatsen voor ontvlambare vloeistoffen me3t een vlampunt hoger dan 55C maar niet hoger da -3o.pOslpasglapglapalatsaetnsenmveotoereonnttovtlaalme bcaarpeacviltoeeitisotopffdeensmitee2tveanentovtlaemnpmuentt 1h0o.g0e0r0dlaitner5b5ijCinmgeagarranvieent htaongkesr odfa
3. Opslagplaatsen voor ontvlambare vloeistoffen me1B
4. Opslagplaatsen voor zware stookolie, minerale of3synthetische olie en voor gelijkaardige vloeistoffen -4o.pOslpasglapglapalatsaetnsetnotvoeonrmzweta1re0 s0t0o0okliotelire,bmij iinngeeraglreavoef2nsytnatnhkeotifstcahnekosldieieenbevsotoemr gdelziijjknavaordoirgedevlboeevisotoorfrfaedn
4. Opslagplaatsen voor zware stookolie, minerale of1sBynthetische olie en voor gelijkaardige vloeistoffen
Werkplaatsen voor de synthese, de productie, de 1B vulkanisering, de bewerking van synthetische materialen, kunststof, rubber of soortgelijke
materialen, met een drijfkracht groter dan 20 kW
97
A
Installaties voor oppervlaktebehandeling door 2 onderdompeling van metalen of kunststoffen door middel van een elektrolytisch, chemisch of fysisch proced in kuipen met een totale inhoud : van 10 tot en met 200 liter
97
B
97
C
99
A
Installaties voor oppervlaktebehandeling door
1B
onderdompeling van metalen of kunststoffen door
middel van een elektrolytisch, chemisch of fysisch pNrioetceindeeinn kaunidpeernemruebtreieeknvteortmaleeldinehionuridch:vtianngemneer 1B dvoaonr2h0e0tlbiteewr erken van materiaaloppervlakken, voorwerpen of producten met behulp van
organische solventen, met name voor de aanmaak,
het bedrukken, het bekleden, het ontvetten, het
wInaritcehrtdinicghetnmvaokoern,hheet tolnijtmveetnt,ehnevtavnemrveetna,lehneten 2 rkeuinnsigtsetnofofef nimdporoergbneesrepnro, emiientgeen solventenverbruik van meer dan 150 kg per uur of
meer dan 200 ton per jaar
101
B
Werkplaatsen voor metaalbewerking waarbij de aard1B
102
103
105
A
105
B
Inrichtingen voor het smelten van metalen, met uit 1B
Inrichtingen voor de winning van ruwe non-ferromet1aB - Inrichtingen voor het roosten en sinteren van ertse Werkplaatsen voor textielontvetting (chemisch 1C reinigen) met behulp van niet-ontvlambare organische solventen, waarbij slechts n machine wordt gebruikt
Werkplaatsen voor textielontvetting (chemisch 1B reinigen) met behulp van organische solventen Werkplaatsen voor textielontvetting (chemisch reinigen) met behulp van ontvlambare organische solventen: waarbij meer dan n machine wordt gebruikt
109
B
228
229
110
B
112
B
Inrichtingen bestemd voor de productie van papier 1B of karton of voor papier- of kartonbewerking met een drijfkracht hoger dan 20 kW maar met een productiecapaciteit lager dan 200 ton per dag voor de inrichtingen bestemd voor de productie van papier of karton
Industrile inrichtingen voor het vervaardigen van 1A papier, karton, met een productiecapaciteit hoger dan 200 ton per dag.
Inrichtingen voor het vervaardigen van papierbrij 1A uit hout en andere vezelhoudende stoffen.
Witlooierijen, looierijen en inrichtingen voor de 1B bewerking van huiden,
- werkplaatsen voor de productie van voorwerpen op basis van paardenhaar, haren, veren, enz., met een drijfkracht hoger dan 20 kW
Opslagplaatsen van gewasbeschermingsmiddelen (in1dBe zin van artikel 3, 4, a, van de ordonnantie van - groter dan 100 kg voor gewasbeschermingsmiddelen voor professioneel gebruik; - groter dan 1.000 kg voor gewasbeschermingsmiddelen voor niet-professioneel gebruik
113
Fabrieken, werkplaatsen voor de productie, het 1B
formuleren, het conditioneren van
gewasbeschermingsmiddelen (in de zin van artikel
3, 4, a, van de ordonnantie van 20 juni 2013
betreffende een pesticidegebruik dat verenigbaar is
met de duurzame ontwikkeling van het Brussels
Hoofdstedelijk Gewest)
231
121
B
121
C
121
D
Opslagplaatsen voor petroleum, petrochemicalin of1A
Opslagplaatsen voor gevaarlijke stoffen of bereiding 2
-
tussen 1.000 en 5.000 kg voor als ontvlambaar, schadelijk of irriterend beschouwde materialen o
-
tussen 300 kg en 1.000 kg voor andere materialen of bereidingen met uitzondering van die welk
Opslagplaatsen voor gevaarlijke stoffen of bereidinge1nB (voorzien van een gevarenaanduiding H), die nie
- -
ggrrootteerr ddaann 51..000000 kkgg vvoooorr aalnsdoenretvmlamatbeariaarle, sncohfadbeelriejkidoinf girernitemreentduibtzeosnchdoeuriwngdevamnadtieeriwaleelnkeosfubberd
Opslagplaatsen voor gevaarlijke stoffen of bereidinge1nB (voorzien van een gevarenaanduiding H), die nie
- 100 kg arseentrioxide, arseen (III) zuur of de zouten daarvan
- 10 kg poedervormige 4,4-methyleen-bis (2-chlooraniline) en/of de zouten daarvan
- 150 kg methylisocyanaat
- 300 kg kooloxychloride (fosgeen)
- 200 kg arseentrihydride (arsine)
126
B
- 200 kg fosfortrihydride (fosfine)
- 1 kg polychloordiben-zofuranen en polychloordibenzodioxinen (met inbegrip van TCDD, uitgedru
-
1 kg van de volgende carcinogenen : 4-aminobifenyl en/of de zouten daarvan, benzidine en/of d
- 10 kg poedervormige 4,4-methyleen-bis (2-chlooraniline) en/of de zouten daarvan
- 150 kg methylisocyanaat
- 300 kg kooloxychloride (fosgeen)
- 200 kg arseentrihydride (arsine)
- 200 kg fosfortrihydride (fosfine)
- 1 kg polychloordiben-zofuranen en polychloordibenzodioxinen (met inbegrip van TCDD, uitgedru
-
1 kg van de volgende carcinogenen : 4-aminobifenyl en/of de zouten daarvan, benzidine en/of d
Werkplaatsen voor de productie, het conditioneren 1B of het formuleren van farmaceutische producten of cosmetica (met uitzondering van apotheken) met een drijfkracht groter dan 20 kW
130
Niet in een andere rubriek vermelde industrile
1B
inrichtingen voor de productie, omzetting of
verwerking van organische of anorganische
chemische producten en tussenproducten.
138
B
Werkplaatsen voor het pneumatisch aanbrengen 1B van bedekkingsmiddelen (met uitzondering van spuitbussen)
145
Werkplaatsen voor het voorbehandelen, afwerken 1B
of chemisch bewerken van textiel (bleken,
merceriseren, verven, bedrukken, impregneren...)
151
A
151
B
155
A
155
B
157 161
Tentoonstellingsruimten, al dan niet overdekte opsl 2
Tentoonstellingsruimten, al dan niet overdekte opsl 1B
Werkplaatsen voor de productie van vernis, lak, 2 verf, lijmen, drukinkt en/of pigmenten, met een drijfkracht kleiner dan of gelijk aan 20 kW
Werkplaatsen voor de productie van vernis, lak, 1B verf, lijmen, drukinkt en/of pigmenten, met een drijfkracht groter dan 20 kW
Glasblazerijen en kristalfabrieken
1B
DFaebproicllaugteievcaenntgrluamsvevozeolrs,agfglaesdwaonlk,tkeuvnostemrtautiiggeenminer1aBle vezels, en andere
165
- Automobielfabrieken en assemblagebedrijven en 1B
fabrieken van automobielmotoren
- Scheepswerven
Inrichtingen voor de bouw en reparatie van luchtvaartuigen
- Spoorwegmaterieelfabrieken
167
Installaties voor de terugwinning of vernietiging van 1B
168
Installaties voor het produceren en bewerken van ce1B
176
Fabricage van koolstof (harde gebrande steenkool) o1f B
Beperkingen
nee
nee
Worden uitsluitend als
nee
risicoactiviteiten beschouwd: de werkplaatsen voor het onderhoud
nee
en het herstellen van
nee
motorvoertuigen die activieiten uitoefenen anders dan het
nee
aZifjsnterlilseicnovaacntivdietemiteontoarl,shdeet
nee
apfrsotdeullcetnenvavnodlgeenstsuduergCeLoPm- etrie, nee
hvWeortorvdrederenvnaninnieggtegnaelsvkalranissisbceaoenardcdteizvniej,nitaelns ja
sbcehsochkdoeumwdpe:rdseeonpbselagglapzlianagt.sen
voor en de verwerking van slib en/of uitgegraven grond die de
ja
interventienormen niet
overschrijden
ja
PFAS verdacht? nee nee nee
nee
nee
ja
kans op verontreiniging klein
ja
Ja
Ja
zeer groot
ja
ja
Zeer groot bij productie gefluoreerde polymeren en fluorpolymeren
ja
ja
ja
ja
Groot bij gebruik gefluoreerde polymeren
Beperkt bij gebruik fluorpolymeren
zeer klein
ja
ja
Zijn risicoactiviteiten als de
ja
ja
bedoelde substanties volgens de
CLP-verordening geklasseerd zijn
als producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid inhouden, anders dan corrosief
en
nee
nee
irriterend, of voor het leefmilieu, nee nee
anders dan voor de ozonlaag* nee nee
nee
nee
Worden uitsluitend als
nee nee
risicoactiviteiten beschouwd: de
opslagplaatsen van kolen en zijn
derivaten
Worden niet als risicoactiviteiten nee nee beschouwd: de inrichtingen voor nee hWeotrvdeerngansiseetnalvsarnispicrooadcuticvteeintevnan nee nee beschouwd : de
biomethaniseercentra die enkel afvalstoffen of producten van plantaardige oorsprong verwerken
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicoactiviteiten beschouwd: de
opslagplaatsen van gevaarlijke
afvalstoffen als de bedoelde
substanties volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
klein Groot
eperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
Worden uitsluitend als
nee nee
risicoactiviteiten beschouwd: de
opslagplaatsen van vloeibare
gevaarlijke ontvlambare
afvalstoffen als de bedoelde
substanties volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicoactiviteiten beschouwd: de
opslagplaatsen van vloeibare
gevaarlijke ontvlambare
afvalstoffen van meer dan 2000
liter en als de bedoelde
svuebrosrtadnetniiensgvgoelgkelansssedeerCdLzPij-n als ja
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
ja
ja
Worden niet als risicoactiviteiten ja
ja
beschouwd: apparaten voor de
distillatie van gebruikte solventen
met een totale capaciteit lager
dan 250 liter en enkel bestemd
voor de behandeling van
solventen afkomstig van de
inrichting.
Worden niet als risicoactiviteiten nee nee beschouwd: de opslagplaatsen van niet gevaarlijke inerte afvalstoffen
ja
ja
eperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
eperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
beperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
eperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
Beperkt voor huidige stortplaatsen Groot voor voormalige stortplaatsen (vooral met bedrijfsafval)
ja
ja
ja
ja
Worden niet als risicoactiviteiten ja
ja
beschouwd: de inzamelinrichting
uitsluitend bestemd voor niet
gevaarlijke afvalstoffen,
huishoudelijke afvalstoffen of
afgedankte elektrische en
elektronische apparatuur
nee nee
Worden uitsluitend beschouwd ja
ja
als risicohoudend de inrichtingen
voor de behandeling van
industrieel water dat substanties
bevat die volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
substanties die een risico of een
gevaar voor de gezondheid inhouden, anders dan corrosief en ja
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag *
ja
ja
Worden uitsluitend als
nee nee
risicoactiviteiten beschouwd: nee explosievenfabrieken
nee nee
nee nee nee nee
eperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
Beperkt voor huidige stortplaatsen Groot voor voormalige stortplaatsen (vooral met bedrijfsafval)
beperkt voor verwerkers huishoudelijk afval Groot voor verwerkers gevaarlijke afval (met name olie en schuimen)
zeer klein
Zijn uitsluitend risicohoudend als nee nee het gebruikte proced gebruikmaakt van solventen die volgens de CLP-verordening geklasseerd zijn als producten die
een risico of een gevaar voor de gezondheid inhouden, anders dan corrosief en irriterend, of voor het leefmilieu, anders dan voor de ozonlaag*
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen die gebruik maken
van solventen die volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
zeer klein
Worden uitsluitend als
nee
risicoactiviteiten beschouwd: de nee
opslag van ontvlambare vloeistoffen die volgens de CLP-
nee
verordening geklasseerd zijn als nee
producten die een risico of een nee ginehvoauadr evno,oarnddeegrsezdoanndchoerirdosief en nee irriterend, of voor het leefmilieu, nee
anders dan voor de ozonlaag*. nee
Worden niet als risicoactiviteiten nee De inrichtingen die uitsluitend ja bewerking uitoefenen worden niet als risicoactiveiten beschouwd
nee
ja
Zeer groot bij productie
gefluoreerde polymeren en
fluorpolymeren
ja
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen waar gebruik wordt
gemaakt van vloeistoffen die
volgens de CLP-verordening
geklasseerd zijn als producten die
een risico of een gevaar voor de
gezondheid inhouden, anders dan
corrosief en irriterend, of voor het
Groot bij gebruik gefluoreerde polymeren
Beperkt bij gebruik fluorpolymeren
Klein bij nieuwe locaties Groot bij oude locaties
Worden uitsluitend als
ja
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen waar gebruik wordt gemaakt van vloeistoffen die ja
volgens de CLP-verordening
geklasseerd zijn als producten die een risico of een gevaar voor de
ja
gezondheid inhouden, anders dan
corrosief en irriterend, of voor het
leefmilieu, anders dan voor de
ozonlaag *. Worden uitsluitend als
?
?
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen die gebruik maken
van solventen die volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
Worden uitsluitend als
nee ?
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen waar gebruik wordt
gemaakt van snijolin die volgens
de CLP-verordening geklasseerd
zijn als producten die een risico of
een gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag *.
Worden niet beschouwd als
nee nee
risicoactiviteiten: werkplaatsen
horend bij juwelenzaken
nee nee
nee
Worden uitsluitend als
ja
?
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen die gebruik maken
van solventen die volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een ja gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
Klein bij nieuwe locaties Groot bij oude locaties
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicoactiviteiten beschouwd
werkplaatsen voor de productie
van papier of karton
ja
ja
ja
ja
Worden niet beschouwd als
nee nee
risicoactiviteiten: werkplaatsen
voor de productie van voorwerpen op basis van
?
paardenhaar, haren, veren, enz.
Worden uitsluitend als
nee nee
risicoactiviteiten beschouwd: de
opslag van producten die volgens
de CLP-verordening geklasseerd
zijn als producten die een risico of
een gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*.
Worden uitsluitend als
?
?
risicoactiviteiten beschouwd als
de bedoelde producten volgens
de CLP-verordening geklasseerd
zijn als producten die een risico of
een gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
nee nee
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicoactiviteiten beschouwd: de ja
opslag van producten die volgens de CLP-verordening geklasseerd
ja
zijn als producten die een risico of ja
een gevaar voor de gezondheid ja
inhouden, irriterend,
anders of voor
dan het
corrosief en leefmilieu,
nee
anders dan voor de ozonlaag*. nee
nee
Wbeoscrdheonuwnidet: adles nriiseict-oactiviteiten nee
ondergrondse opslagen die
nee
betrekking hebben op afgesloten nee individuele verpakkingen van
maximum 30 liter of 30 kg die niet
gebruikt worden in verband met
een andere ingedeelde inrichting
van de technische en geografische
Groot voor locaties waar gerecycleerd papier wordt verwerkt. Groot voor oude papierfabrieken
klein
Worden niet als risicoactiviteiten
beschouwd : de niet-
ondergrondse opslagen die
betrekking hebben op afgesloten
individuele verpakkingen van nee
maximum 30 liter of 30 kg die niet gebruikt worden in verband met
nee
een andere ingedeelde inrichting nee
van de technische en geografische nee
eenheid.
nee
nee
nee
nee
nee
nee
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicoactiviteiten beschouwd: de
werkplaatsen voor de productie
van cosmetica, met een
drijfkracht groter dan 20 kW en
die producten die volgens de
CLP-verordening geklasseerd zijn
als producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*.
zeer klein
ening geklasseerd zijn als producten die een risjiaco of eenjagevaar voor de zgeezor ngdrohoetid inhouden, anders dan corrosief en irriterend, of voor
ja
ja
zeer groot
ja
ja
zeer klein
ja
ja
ja
ja
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen die gebruik maken
van producten die volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*
Worden uitsluitend als
ja
ja
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen die gebruik maken
van producten die volgens de CLP-
verordening geklasseerd zijn als
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en
irriterend, of voor het leefmilieu,
anders dan voor de ozonlaag*.
klein klein zeer klein
Klein voor regulier textiel Groot voor textiel dat water en vuilafstotend gemaakt is.
Worden uitsluitend als
nee
risicoactiviteiten beschouwd: de nee oWposrladgepnlauaittssleunitveonodratleschnisch ja
risicohoudend beschouwd de
inrichtingen die gebruik maken
van producten die volgens de CLPverordening geklasseerd zijn als ja
producten die een risico of een
gevaar voor de gezondheid
inhouden, anders dan corrosief en nee
ja
nee ja
nee ja
zeer klein klein
ja
ja
ja
ja
ja nee nee nee nee nee nee
klein
klein voor kleinere scheepswerven, Groot voor grote scheepswerven
klein voor kleinere inrichtingen, Groot voor grote inrichtingen
details gebruik
periode
enkel bij het verwerken, storten en verzetten van met PFAS verontreinigde grond.
sinds eind jaren 60 - heden
Productie van PFAS:
vanaf jaren 1930 -heden,
- tot 2011 voornamelijk elektrochemisch fluoreringsproces:
sterke toename van jaren
productie van 30-45% PFOS samen met andere PFCA's, en PFSA's 1960 tot 2000
- na 2001: voornamelijk telomerisatie: geen vorming van vorming
van PFOS of PFOS precursors
Productie van fluorpolymeren (vb. teflon of PFTE) en fluorrubbers: grootschalge chemisch eindustire: lange tijd zeer grote hoeveelheden PFAS gebruikt.
Vaak sprake van oncvolledig gezuiverde lozingen naar lucht en water. Atmosferische depositie kan een belangrijke verspreidingsroute zijn.
sinds eind jaren 60 - heden
gebruik/verwerking van kunststof met fluor en fluorrubbers (vb. sinds eind jaren 60 - heden teflon)
gebruikt bij de productie van schoonmaakmiddelen (ontvetters, 1960 - heden vaatwasmiddelen, schoonmaakmiddelen
gebruikt bij productie van onderhoudsproducten (ruitenbeschermers, coatings en wassen)
1960 - heden
Bij verwerking van vaten, containers, tanks die PFAS houdende producten hebben bevat.
sinds eind jaren 60 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Afbraak materiaal in stort (bv. behandeld textiel, papier), uitloging uit stortt
sinds 1970 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Afbraak materiaal in stort (bv. behandeld textiel, papier), uitloging uit stortt
sinds eind jaren 60 - heden
Afhankelijk van type afvalstoffen, waarschijnlijk beperkt aangezien er geen vrije PFAS worden gebruikt
sinds eind jaren 60 - heden
Vnl. waterzuivering van industrie. Draagt mogelijk ook bij aan een diffuuse probleem voor het watersysteem
sinds eind jaren 60 - heden
drukkerijgen: Toegepast in sommige inkten
1960-heden
Productie van fluorpolymeren (vb. teflon of PFTE) en fluorrubbers: grootschalge chemische industire: lange tijd zeer grote hoeveelheden PFAS gebruikt.
Vaak sprake van oncvolledig gezuiverde lozingen naar lucht en water. Atmosferische depositie kan een belangrijke verspreidingsroute zijn.
sinds eind jaren 60 - heden
verwerking van kunststof met fluor en fluorrubbers (vb. teflon) sinds eind jaren 60 - heden
galvanische industrie: Mist surpressant (vernevelen, chroombaden), vooral in chroomverwerkende industrie (maar ook andere metalen). Verminderd het vrijkomen van chroom-VI. Verchroomde metaal word achteraf in meerdere spoelbaden afgespoeld waardoor deze verontreinigd raken met PFAS
1960 tot heden
galvanische industrie: Mist surpressant (vernevelen, chroombaden), vooral in chroomverwerkende industrie (maar ook andere metalen). Verminderd het vrijkomen van chroom-VI. Verchroomde metaal word achteraf in meerdere spoelbaden afgespoeld waardoor deze verontreinigd raken met PFAS
1960 tot heden
Toegepast in de water- en vuilafstotende laag
eind jaren 1960 tot heden
Water, vet- en vuilafstotend maken van papier en karton voor de voedingsindustrie
aangezien papier vaak gerecycled wordt is het ook mogelijk dat gerecycled papier PFAS bevat
jaren '70 - heden
bijopslag PFAS houdende producten en/of brandblusschuimen 1960-heden (bv. op industrile sites, in groothandels, brandweerterreinen,..)
Voornamelijk gebruikt om de oppervlaktespanning te verlagen of de levensduur van voornamelijk cosmetische producten te verlengen (vb, zonnebrandcreme, bodylotion,..) als antiklontermiddel, oplosmiddel, emulgator, antistatica, stabilisator, oppervlakte-actieve stof, filmvormers,
viscositeitsregelaars en oplosmiddel)
1960-heden
Productie van PFAS:
vanaf jaren 1930 -heden,
- tot 2011 voornamelijk elektrochemisch fluoreringsproces:
sterke toename van jaren
productie van 30-45% PFOS samen met andere PFCA's, en PFSA's 1960 tot 2000
- na 2001: voornamelijk telomerisatie: geen vorming van vorming
van PFOS of PFOS precursors
productie van brandblusschuim: Fluorhoudende schuimvormende middelen bevatten in de grootteorde van 5% aan PFAS
1965 - heden, grote schaal vanaf jaren '70
gebruikt bij de productie van schoonmaakmiddelen (ontvetters, 1960 - heden vaatwasmiddelen, schoonmaakmiddelen
gebruikt bij productie van onderhoudsproducten (ruitenbeschermers, coatings en wassen)
1960 - heden
productie van smeermiddelen en hydraulische vloeistoffen -
voornamelijk voor vliegtuigbouw en onderhoud, maar ook voor auto's
minstens sinds 1970
Toegepast in sommige verf en coatings
1960 - heden
enkel voor water- en vuilafstotend maken van o.a. kleding,
jaren '70 - heden
schoenen, tenten, paraplu's, tapijten en meubels, maar ook leer.
Meestal toegevoegd aan het eindproduct maar kan ook gebruikt
worden bij de productie van garen en stof.
Polymeren met gefluoreerde zijketens (zoals bijvoorbeeld
fluortelomeeracrylaatpolymeren) worden gebruikt in textiel, tapijten en leer . Bij afbraak van het polymeer komen de gefluoreerde zijketens vrij, dit kan gebeuren tijdens gebruik, maar ook tijdens wassen. Over het algemeen werden C8-gebaseerde fluorchemicalin (o.a. PFOS, PFOA) gezien als het beste product in de textielindustrie. Deze C8-verbindingen zijn later vervangen door PFAS met kortere ketens.
Productie van lak en verf met gebruik van PFAS
jaren '70 - heden
gezien gebruikt in autotextiel, wassen, smeerolin en hydraulische vloeistoffen
jaren '70 - heden
.PFAS als toevoeging aan hydraulische vloeistoffen gebruikt bij het vullen en navullen van de vloeistof minstens sinds 1970.
Toegepast in sommige coatings en als anti-fouling.
minstens sinds 1970 minstens sinds 1970
voornamlijk Installaties voor de bouw en reparatie van luchtvaartuigen: PFAS als toevoeging aan hydraulische
vloeistoffen gebruikt bij het vullen en navullen van de vloeistof minstens sinds 1970. Voornaamste gebruik bij vliegtuigbouw en onderhoud
minstens sinds 1970
componenten
afhankelijk van locatie/bron
PFOS : tot 2001 PFOA tot 2012 samen met PFOS en PFOA werden POSF en verschillende andere PFCA's en PDSA's gevormd. na 2001: toename van telormeren en andere vervangers zoals GenX en ADONA.
meest gebruikt: productie PFTE: - voor 2012: PFOA, - sinds 2012: GenX
- voor 2012: PFOA, - sinds 2012: GenX
Het gebruikte type PFAS is zeer divers. Het gaat O.a. om PaPs en PFCAs, maar ook om polymeren met gefluoreerde zijketens. In het verleden werd PFOS gebruikt.
Het gebruikte type PFAS is zeer divers. Het gaat O.a. om PaPs en PFCAs, maar ook om polymeren met gefluoreerde zijketens. In het verleden werd PFOS gebruikt. sterk afhankelijk van gebruikte producten in de vaten, container, tanks
afhankelijk van herkomst/type afval
afhankelijk van herkomst/type afval afhankelijk van herkomst/type afval afhankelijk van herkomst/type afval afhankelijk van herkomst/type afval
afhankelijk van herkomst/type afval
afhankelijk van herkomst/type afval afhankelijk van herkomst/type afval afhankelijk van herkomst/type afval
afhankelijk van herkomst afvalwater
zeer divers, moeilijk te specifiren
meest gebruikt: productie PFTE: - voor 2012: PFOA, - sinds 2012: GenX - voor 2012: PFOA, - sinds 2012: GenX voornamelijk PFOS (tot op heden ,in gesloten systemen), 6:2 FTS en PFHxA (afbraak 6:2 FTS)
voornamelijk PFOS (tot op heden ,in gesloten systemen), 6:2 FTS en PFHxA (afbraak 6:2 FTS)
de meest gebruikte type PFAS zijn polyfluoralkyl fosforzuren (PAP's en diPAPs), maar ook PFCAs (o.a.
PFOA, PFHxA en PFHpA
afhankelijk van type producten. Voor brandbluschuim: - PFOS: tot 2001 in productie brandblusschum - PFHxS: in grotere hoeveelheden sinds 2011 - fluortelomeren: 8:2 FTS en 6:2FTS - ook in grotere hoevelheden sinds 2011 - andere telomeren met C6 volledige gefluoreerde koolstofketen. - PFOA: na 2011 - slechts korte tijd intens gebruikt, maar vaak als nevenverontreiniging aanwezig
polyfluoralkyl fosforzuren (PAPs/diPAPs) gebruikt. Maar uit een analyse van diverse cosmetica producten blijkt dat er ook PFCAs (o.a. PFOA, PFHxA en PFHpA) in cosmetica kunnen zitten
PFOS : tot 2001 PFOA tot 2012 samen met PFOS en PFOA werden POSF en verschillende andere PFCA's en PDSA's gevormd. na 2001: toename van telormeren en andere vervangers zoals GenX en ADONA.
- PFOS: tot 2001 in productie brandblusschum - PFHxS: in grotere hoeveelheden sinds 2011 - fluortelomeren: 8:2 FTS en 6:2FTS - ook in grotere hoevelheden sinds 2011 - andere telomeren met C6 volledige gefluoreerde koolstofketen. - PFOA: na 2011 - slechts korte tijd intens gebruikt, maar vaak als nevenverontreiniging aanwezig
Het gebruikte type PFAS is zeer divers. Het gaat O.a. om PaPs en PFCAs, maar ook om polymeren met gefluoreerde zijketens. In het verleden werd PFOS gebruikt.
Het gebruikte type PFAS is zeer divers. Het gaat O.a. om PaPs en PFCAs, maar ook om polymeren met gefluoreerde zijketens. In het verleden werd PFOS gebruikt. zeer divers, moeilijk te specifiren
zeer divers, moeilijk te specifiren
- fluorpolymeren (vb. PFTE) - PFOS, PFOA - C4-polymeren polymeren kunnen residuene van andere PFAS uit het productieproces bevatten of afbreken tot fluortelmoeren zoals FTOH's, PFOA of PFHxA
Fluorpolymeren, maar ook vrije PFAS (o.a. PFSA's, PFCA's)
zeer divers, moeilijk te specifiren
zeer divers, moeilijk te specifiren zeer divers, moeilijk te specifiren
zeer divers, moeilijk te specifiren
hoeveelheid
klein tot groot
zeer groot zeer groot klein tot groot zeer klein
klein klein tot groot
klein tot groot
klein tot groot klein tot groot klein tot groot klein tot groot
zeer klein tot groot
klein tot groot zeer klein tot groot klein tot groot
zeer klein tot klein
zeer klein
zeer groot klein tot groot
zeer klein tot klein
zeer klein tot klein
Klein, mogelijk groot in gemporteerd of gercycleerd materiaal
klein
zeer klein
zeer groot zeer groot zeer klein
klein klein zeer klein
Klein tot groot Per jaar komt ongeveer 1.000-10.000 ton fluorpolymeren (deels PFOA precursors) in bestaand textiel de EU binnen (ECHA, 2015).
waarschijnlijk klein gezien specifieke toepassing en beschikbare alternatieven
klein
klein klein tot groot
klein tot groot
activiteit
inzet AFFF-blusschuim
elektronische industrie halfgeleiderindustrie - printplaatproductie foto-industrie Bedrijven die gebruik maken van mallen (glas)tuinbouw jachthavens afvalverbrandingsoven
omschrijving/details gebruikt brandweeroefenterreinen
rubriek ingedeelde inrichting niet op lijst RA bodem
nvt
brandweervoorzieningen (industrie, bedrijven)
nvt
militaire oefenplaatsen en vliegvelden
Vliegvelden (burgerluchtvaart): Tijdens calamiteiten en/of brandweeroefeningen.
160A, 160B 160A, 160B
groothandels brandblusschuim met demonstratieruimte
nvt
Toegepast in sommige elektronica, bijvoorbeeld als isolatie,
nvt
brandvertrager en in soldering
Gebruik van PFAS in printplaatproductie (verdachte
nvt
producten/chemicalin: fotozuur, antireflectiecoating, fotolak en
ontwikkelvloeistof).
In de foto industrie werden ook producten als oplosmiddel,
114
pigmenten, ontwikkelvloeistof gebruikt
Om materiaal zoals thermoplastics, polypropyleen, epoxyharsen nvt makkelijker uit mallen te halen worden deze mallen soms gecoat met PFAS. Misschien ook gebruikt in bekisting voor beton.
Kassen worden mogelijk gecoat of schoongemaakt met PFAS-
nvt
houdende middelen.
Toegepast in sommige coatings en als anti-fouling.
nvt
PFAS mogelijk niet volledig afgebroken bij verbranding - verspreiding 50, 216, 219 via schouw mogelijk
kans op verontreiniging
periode
zeer groot; Ook factoren zoals aanwezigheid van een verharding of opvang voor bluswater spelen een rol
In 1965 gentroduceerd, pas op grote schaal
gebruikt vanaf de jaren 70.
Zeer groot als altijd op dezelfde plek wordt geoefend. Groot als er op verschillende plekken wordt geoefend. Ook factoren zoals aanwezigheid van een verharding of opvang voor bluswater spelen een rol
Zeer groot. zeer groot
zeer groot zeer klein
zeer klein
1960-heden 1960-heden
zeer klein zeer klein
1960-heden 1960-heden
klein - mogelijk wel een probleem voor waterbodem
klein - mogelijk wel een probleem voor waterbodem
klein
1960-heden 1960-heden 1960 heden
componenten - PFOS: tot 2001 in productie
- PFHxS: in grotere hoeveelheden sinds 2011
- fluortelomeren: 8:2 FTS en 6:2FTS - ook in grotere hoevelheden sinds 2011
- andere telomeren met C6 volledige gefluoreerde koolstofketen.
- PFOA: na 2011 - slechts korte tijd intens gebruikt, maar vaak als
nevenverontreiniging aanwezig
zeer divers, moeilijk te specifiren zeer divers, moeilijk te specifiren
zeer divers, moeilijk te specifiren zeer divers, moeilijk te specifiren
zeer divers, moeilijk te specifiren zeer divers, moeilijk te specifiren zeer divers, moeilijk te specifiren
hoeveelheid klein tot groot
klein tot groot
zeer groot zeer groot zeer groot zeer klein zeer klein zeer klein zeer klein klein tot groot zeer klein tot klein klein tot groot
activiteit inzet AFFF-blusschuim accidentele lozingen
omschrijving/details gebruikt brandblussen bij calamiteit
accidentele lozingen van PFAS-houdend water (bvb bemaling nabij PFAS verontreiniging, lozing water vanop brandweeroefenlocaties,..)
rubriek ingedeelde kans op verontreiniging inrichting - niet op lijst RA bodem
periode
nvt
Beperkt voor kleine tot gemiddelde branden In 1965 gentroduceerd,
Groot voor grote (industrile) branden.
pas op grote schaal
gebruikt vanaf de jaren 70.
nvt
Klein voor kleine lozingen, groot voor grote inci indien gerelateerd aan
brandblusschuimen: sinds
1965 - op grote schaal
sinds jaren '70. indien
gevolge van andere
activiteiten, zie bijlage 1 en
2A
componenten
- PFOS: tot 2001 in productie - PFHxS: in grotere hoeveelheden sinds
2011 - fluortelomeren: 8:2 FTS en 6:2FTS - ook in
grotere hoevelheden sinds 2011 - andere telomeren met C6 volledige
gefluoreerde koolstofketen. - PFOA: na 2011 - slechts korte tijd intens
gebruikt, maar vaak als nevenverontreiniging aanwezig
afhankelijk van oorzaak PFAS verontreiniging - zie gerelateerde activiteit in bijlage 1 en/of 2a
hoeveelheid klein tot groot
klein tot groot
Land/regio Nederland - RIVM Nederland - RIVM
Nederland - RIVM
Nederland - RIVM Nederland - RIVM Nederland - RIVM Nederland - RIVM Nederland - RIVM Nederland - RIVM Nederland - RIVM Nederland - RIVM Vlaanderen OVAM Vlaanderen OVAM Vlaanderen OVAM Vlaanderen OVAM Vlaanderen OVAM Vlaanderen OVAM Vlaanderen OVAM EU EU EPA EPA EPA EPA EPA Duitsland Duitsland Walloni Walloni Walloni Walloni Walloni Walloni Walloni Denemarken Denemarken Denemarken Itali Itali Noorwegen Noorwegen Noorwegen Zweden Zweden Verenigd Koninkrijk
datum Jul-21 Jul-21
medium grond grond
Jul-21
grond
2016
Jul-21 Jul-21 Jul-21 Jul-21 2020 2020 2020 2020 Mar-21 Mar-21 Mar-21 Mar-21 Mar-21 Mar-21 Mar-21 Dec-20 Sep-20
grond grond grondwater grondwater grond Grond grondwater grondwater grond grond grond grond grondwater grond grond drinkwater humaan tox humaan tox 2016 drinkwater 2021 drinkwater en g 2021 grond 2021 grond 2017 drinkwater en g 2017 drinkwater en g 2021 grond 2021 grond 2021 grond 2021 grond 2021 grond 2021 grond 2021 grondwater 2021 drinkwater 2021 grondwater 2021 grond 2017 drinkwater 2017 zoet water 2014 oppervlaktewat 2014 CW? 2018 grond 2014 drinkwater 2014 drinkwater 2021 drinkwater
Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk
2021 drinkwater 2021 drinkwater
*het RIVM heeft Relative Potency Factors (RPF) berekend voor ongeveer 20 PFAS. Met deze RPF's kunnen de risicogrenzen vo ** voor som PFOA, PFOS, PFNA en PFHxS ***norm voor som van deze stoffen
type norm risicogreznen voor bepalen normen hergebruik risicogreznen voor bepalen normen hergebruik
risicogreznen voor bepalen normen hergebruik
risicogreznen voor bepalen normen hergebruik risicogrenzen voor bepaling interventiewaarden risicogrenzen voor bepaling interventiewaarden risicogrenzen voor bepaling interventiewaarden achtergrondwaarden INEV INEV INEV toetsingswaarde BSN toetsingswaarde BSN toetsingswaarde BSN toetsingswaarde BSN toetsingswaarde BSN richtwaarde streefwaarde
landgebruik landbouw natuur wonen met moestuin
wonen zonder moestuin industrie
Binnen grondwater-beschermingsgebieden buiten grondwater-beschermingsgebieden
excl. Drinkwater Inclusief drinkwater natuur/landbouw woonzone type IV (recreatie, park,..) industriegebied
TWI TDI
regionale screening levels
Soil screening levels for groundwater and surface w
Human health soil screening level
TW
GOW
hergebruik van grond
alle types
screeninglevel/risicogebaseerd
recreatie
screeninglevel/risicogebaseerd
landbouw
screeninglevel/risicogebaseerd
wonen
screeninglevel/risicogebaseerd
industrie
uitloging
risicogrens op basis van drinkwater
health based
health based
watervoorraad
health based
screeningwaarde
milieukwaliteitsnorm
milieukwaliteitsnorm
health based administratief Tier 2
eenheid g/kg ds g/kg ds
g/kg ds g/kg ds g/kg ds ng/l ng/l g/kg ds g/kg ds ng/l ng/l g/kg ds g/kg ds g/kg ds g/kg ds ng/l g/kg ds g/kg ds ng/l ng/kg lichaams ng//kg lichaam ng/l ng/l g/kg g/kg ng/l ng/l g/kg ds g/kg ds g/kg ds g/kg ds g/kg ds g/kg ds ng/l ng/l ng/l g/kg ds ng/l ng/l ng/l ng/l g/kg ds ng/l ng/l ng/l
tier 3
ng/l
tier 4
ng/l
nd voor ongeveer 20 PFAS. Met deze RPF's kunnen de risicogrenzen voor een aantal PFAS in de bodem berekend worden op basis van de r
PFOS
PFOA 3 2.4
Gen X 7 2.3
SOM PFAS 6:2 FTS
29
30
480
930
59
60
57
9.9
20
330
2700
8600
60000
1.4
1.9
110
1100
97
56000
170000
140000
200
390
660
3.8
4.3
18
89
110
643
1949
643
120
120
3
3
8
1.5
1
100***
100***
100***
500
4.4**
4.4**
4.4**
20
20
70
70
400
400
6.1
0.378
1260
1260
100
100
2.1 672 5.12 8.09 5599 2.56
12 2
100 400
30
0.65 0.13
2.3 90 90 10
0.6 928 5.703 5.905 72.87 0.7008
18 2
100 400 500 100 9100 9100
13
90 10
100***
PFOSA
100 100***
PFBA
1.25 100***
100
400***
7000 7000
100 1000
100 1000
worden op basis van de relatieve toxiciteit van de individuele verbindingen ten opzichte van PFOA.
PFPA
PFHxA
PFHpA
PFNA
PFDA
PFUnDA
PFDoDA
100***
100***
100***
100*** 4.4**
100***
100***
100***
10000
6000
3000
300
60 100
100*** 400***
100*** 400*** 3000 3000
100*** 400*** 1000 1000
100*** 400***
2 100*** 400***
100*** 400***
100*** 400***
90
90
90
=F
PFTrDA
PFBS
PFPS
PFHxS
PFHpS
PFNS
PFDS
100***
100***
100***
6000 1.94
19 6000
100*** 4.4**
100***
100***
100 300
100***
100*** 400***
100*** 400***
400*** 3000 3000
100***
2 100***
90
90
100***
=F
PFUnDS
PFDoDS
PFTrDS
100***
100***
100***
----
onderbouwing norm
humaan risico: gebaseerd op ESFA maximale inname, omrekening met behulp van blootstellingsmodel CSOIl en RPF*.
Ecologisch risico: direct en indirecte ecotoxiciteit op basis van HC5 en HC50 waarden
uitloging werd niet in rekening gebracht
humaan risico: gebaseerd op ESFA maximale inname, omrekening met behulp van blootstellingsmodel CSOIl en RPF*. Ecologisch risico: direct en indirecte ecotoxiciteit op basis van HC50 waarden
mee rinfo https://www.rivm.nl/pfas/nieuwe-ri
humaan risico gebaseerd op TDI EPA 2016 - omgerekend met blootstellingsmodel S-risk
--F
ww.rivm.nl/pfas/nieuwe-risicogrenzen-voor-pfas-in-grond-en-grondwater